vinný list

BÍLÁ VÍNA

ROZLÉVANÁ VÍNA
0.1 l
PINOT GRIS
18 Kč
0.1 l
CHARDONNAY/ITÁLIE
24 Kč
VINAŘSTVÍ PELVINS/HRABAL
0.75 l
VELTLÍNSKÉ ZELENÉ
200 Kč

Víno má světlezelenou barvu, jemný, příjemný až lehce mandlový buket a plnou, harmonickou chuť s příjemnou hořčinkou a svěží kyselinkou. Živé víno, které lze pít mladé i uleželé.

0.75 l
SAUVIGNON
200 Kč

Barva vína je světle zelenožlutá, speciální aroma připomíná kopřivu až broskev. Chuť je kořenitě plná, výrazně ovlivněná vůní.

0.75 l
RYZLINK RÝNSKÝ, pozdní sběr
280 Kč

Víno má světle zelenožlutou barvu a příjemný buket, připomínající vůni lipového květu. Chuť je výrazná, pikantní s příjemnou kyselinkou.

0.75 l
RULANDSKÉ ŠEDÉ, pozdní sběr
290 Kč

Harmonické svěží víno s vyšší zlatožlutou barvou. Chuť je velmi extraktivní, kořenitá. V chuti i vůni se skvěle snoubí vyzrálý červený grep, chlebovinka a mineralita.

VINAŘSTVÍ VINOPA RAKVICE
0.75 l
SAUVIGNON, výběr z hroznů
290 Kč

Světle žlutá barva, vůně zralého angreštu s jemnými tóny bezinky, v chuti hluchavka a bílá broskev. Velmi příjemné víno s jemnou kyselinou a svěžím kořenitým závěrem.

VINAŘSTVÍ VAJBAR
0.75 l
TRAMÍN ČERVENÝ
200 Kč

Sytě zlatá barva s třpytivými odlesky. Ve vůni najdeme tóny čajové růže, biskvitů s pomerančovou marmeládou, kandovanou citrusovou kůrou a špetkou květového medu. Chuť je směs letního a podzimního ovoce – máslové hrušky, broskve, mirabelky – koření i marmelády. Závěr je velmi dlouhý a kořenitý.

0.75 l
CHARDONNAY, pozdní sběr
290 Kč

Sytě žlutá barva vína se zlatými odlesky. Vůně dokonale připomíná jarní louku, seno a bylinky. V druhé vlně přichází lehká stopa ovoce a marmelád. Chuť je stejně bohatá jako vůně, navíc pikantní a šťavnatá. K tónům vůně se přidávají jablka, špendlíky a oříšky. Nekonečný suchý závěr.

VINAŘSTVÍ PELVINS/HRABAL
0.75 l
ROSÉ
220 Kč

Vína s označením klaret nebo rosé jsou bílá vína vyráběná z modrých odrůd hroznů révy vinné, která zaujmou především výjimečnou svěžestí a ovocností. Mají nádech růžového odstínu.

ČERVENÁ VÍNA

ROZLÉVANÁ VÍNA
0.1 l
CABERNET SAUVIGNON
18 Kč
0.1 l
MERLOT/ITÁLIE
24 Kč
VINAŘSTVÍ HRABAL/PELVINS
0.75 l
ZWEIGELTREBE, pozdní sběr
290 Kč

Víno intenzivní rubínové barvy a plné chuti. Ve vůni jsou patrné tóny černého lesního ovoce a ostružin.

VINAŘSTVÍ VAJBAR
0.75 l
CABERNET SAUVIGNON
200 Kč

Odrůda, která si vydobyla  pro vynikající jakost a dlouhou uchovatelnost červených vín nejvyšší uznání. Zráním víno získává vynikající jakost. Cabernet Sauvignon se rozšířil po celém světě a v mnohých oblastech dává nejlepší vína.

VINAŘSTVÍ VINOPA RAKVICE
0.75 l
ZWEIGELTREBE, výběr z hroznů 
290 Kč

Kombinace redukované sklizně, vyzrálých hroznů a vynikající tratě vytváří výrazný buket, kde se snoubí vůně višní, borůvek a černého rybízu s ušlechtilou tříslovinou.